Telsto Wide band Directional coupler nyedhiyakake kopling rata saka siji jalur sinyal menyang jalur liyane mung ing siji arah (dikenal minangka direktif). Biasane kasusun saka kopling jalur tambahan sing sacara elektrik menyang jalur utama. Salah siji ujung jalur tambahan dipasang permanen karo terminasi sing cocog. Direktif (bedane antarane kopling ing siji arah dibandhingake karo liyane) kira-kira 20 dB kanggo coupler, Directional coupler digunakake nalika bagean saka sinyal kudu dipisahake utawa rong sinyal kudu digabungake. Telsto nawakake coupler direktif pita sempit lan pita nirkabel kanthi kopling wiwit saka 3 dB nganti 50 dB utawa luwih.
| Karakteristik Listrik | |
| Karakteristik Impedansi | 50 Ohm |
| Rentang Frekuensi | 698-2700 MHz |
| Kapasitas Daya Maksimum | 300w |
| Isolasi | ≥30 dB |
| Kerugian Penyisipan | ≤0,8 dB |
| VSWR | ≤1.25 |
| Tipe Konektor | N-Wadon |
| Jumlah Konektor | 3 |
| Suhu Operasi | -35-+75℃ |
| Aplikasi | IP65 |
| Gelar Kopling, dB | 10 |
| Kopling, dB | 10.0±1.0 |
| Bobot Bersih, Kg | 0.37 |
| Kelembapan | 0 nganti 95% |
| IMD3, dBc@+43DbMX2 | ≤-150 |
| Aplikasi | njero ruangan |
Pandhuan Pemasangan Kabel Super Fleksibel N utawa 7/16 utawa 4310 1/2″
Struktur konektor: (Gambar 1)
A. mur ngarep
B. mur mburi
C. gasket

Dimensi stripping kaya sing dituduhake ing diagram (Gambar 2), kudu digatekake nalika ngupas:
1. Permukaan ujung konduktor njero kudu dipotong miring.
2. Copot rereged kayata kerak tembaga lan gerigi ing lumahing ujung kabel.

Ngrakit bagean sealing: Pasang bagean sealing ing sadawane konduktor njaba kabel kaya sing dituduhake ing diagram (Gambar 3).

Ngrakit mur mburi (Gambar 3).

Gabungke mur ngarep lan mburi kanthi ngiket kaya sing dituduhake ing diagram (Gambar (5))
1. Sadurunge masang sekrup, olesake lapisan gemuk pelumas ing o-ring.
2. Jaga mur mburi lan kabel ora obah, Kencangkan awak cangkang utama ing awak cangkang mburi. Kencangkan awak cangkang utama saka awak cangkang mburi nggunakake kunci inggris. Perakitan wis rampung.
