Tipe N kuwi jinis konektor daya rendah nganti sedang nganggo kopling sekrup. Konektor N kasedhiya kanthi impedansi 50ohm lan 75ohm. Mekanisme kopling tipe sekrup nyedhiyakake sambungan sing kuwat lan dipercaya. Gaya konektor kasedhiya kanggo jinis kabel fleksibel, konformatif, semi-kaku, lan bergelombang. Proses terminasi kabel crimp lan clamp digunakake kanggo seri iki.
Ciri-ciri konektor iki yaiku linuwih dhuwur, kinerja getaran sing apik, kinerja mekanik lan listrik sing apik banget, lan liya-liyane. Iki digunakake bebarengan karo kabel koaksial RF ing instrumen radio, peralatan komunikasi, uji gelombang mikro, lan sistem peluncuran lemah ing kahanan getaran lan cuaca sing ora becik. Kanthi nggunakake kabel semi-kaku utawa semi-fleksibel, jinis iki bakal entuk VSWR sing luwih cilik, lan frekuensine bisa nganti 11GHZ.
| Produk | Katrangan | Nomer Bagean |
| Tipe DIN 7/16 | Konektor DIN Female kanggo kabel RF fleksibel 1/2" | TEL-DINF.12-RFC |
| Konektor DIN Female kanggo kabel RF Super fleksibel 1/2" | TEL-DINF.12S-RFC | |
| Konektor DIN Female kanggo kabel RF fleksibel 1-1/4" | TEL-DINF.114-RFC | |
| Konektor DIN Female kanggo kabel RF fleksibel 1-5/8" | TEL-DINF.158-RFC | |
| Konektor Sudut Tengen DIN Female kanggo kabel RF fleksibel 1/2" | TEL-DINFA.12-RFC | |
| Konektor Sudut Tengen DIN Female kanggo kabel RF Super fleksibel 1/2" | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| Konektor DIN Male kanggo kabel RF fleksibel 1/2" | TEL-DINM.12-RFC | |
| Konektor DIN Male kanggo kabel RF Super fleksibel 1/2" | TEL-DINM.12S-RFC | |
| Konektor DIN Female kanggo kabel RF koaksial 7/8" | TEL-DINF.78-RFC | |
| Konektor DIN Male kanggo kabel RF koaksial 7/8" | TEL-DINM.78-RFC | |
| Konektor DIN Male kanggo kabel RF fleksibel 1-1/4" | TEL-DINM.114-RFC | |
| Tipe N | Konektor N wadon kanggo kabel RF fleksibel 1/2" | TEL-NF.12-RFC |
| Konektor N wadon kanggo kabel RF super fleksibel 1/2" | TEL-NF.12S-RFC | |
| Konektor Sudut N Female kanggo kabel RF fleksibel 1/2" | TEL-NFA.12-RFC | |
| Konektor N Female Angle kanggo kabel RF super fleksibel 1/2" | TEL-NFA.12S-RFC | |
| Konektor N Male kanggo kabel RF fleksibel 1/2" | TEL-NM.12-RFC | |
| Konektor N Male kanggo kabel RF Super fleksibel 1/2" | TEL-NM.12S-RFC | |
| Konektor N Male Angle kanggo kabel RF fleksibel 1/2" | TEL-NMA.12-RFC | |
| Konektor N Male Angle kanggo kabel RF super fleksibel 1/2" | TEL-NMA.12S-RFC | |
| Tipe 4.3-10 | Konektor wadon 4.3-10 kanggo kabel RF fleksibel 1/2" | TEL-4310F.12-RFC |
| Konektor wadon 4.3-10 kanggo kabel RF fleksibel 7/8" | TEL-4310F.78-RFC | |
| Konektor Sudut Tengen Wanita 4.3-10 kanggo kabel RF fleksibel 1/2" | TEL-4310FA.12-RFC | |
| Konektor Sudut Tengen Wanita 4.3-10 kanggo kabel RF Super fleksibel 1/2" | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| Konektor lanang 4.3-10 kanggo kabel RF fleksibel 1/2" | TEL-4310M.12-RFC | |
| Konektor lanang 4.3-10 kanggo kabel RF fleksibel 7/8" | TEL-4310M.78-RFC | |
| Konektor Sudut Tengen Lanang 4.3-10 kanggo kabel RF fleksibel 1/2" | TEL-4310MA.12-RFC | |
| Konektor Sudut Tengen Lanang 4.3-10 kanggo kabel RF Super fleksibel 1/2" | TEL-4310MA.12S-RFC |

Model:TEL-NM.12-RFC
Katrangan
Konektor N Male kanggo kabel koaksial fleksibel 1/2″
| Bahan lan Pelapisan | |
| Kontak pusat | Pelapisan Kuningan / Perak |
| Isolator | PTFE |
| Awak & Konduktor Luar | Kuningan/paduan dilapisi karo tri-paduan |
| Paking | Karet Silikon |
| Karakteristik Listrik | |
| Karakteristik Impedansi | 50 Ohm |
| Rentang Frekuensi | DC ~ 3 GHz |
| Resistensi Isolasi | ≥5000MΩ |
| Kekuwatan Dielektrik | ≥2500 V rms |
| Resistensi kontak tengah | ≤1.0 mΩ |
| Resistensi kontak njaba | ≤1.0 mΩ |
| Kerugian Penyisipan | ≤0.05dB@3GHz |
| VSWR | ≤1.12@3.0GHz |
| Kisaran suhu | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 dBc (2×20W) |
| Tahan banyu | IP67 |
Pandhuan Pemasangan Kabel Super Fleksibel N utawa 7/16 utawa 4310 1/2″
Struktur konektor: (Gambar 1)
A. mur ngarep
B. mur mburi
C. gasket

Dimensi stripping kaya sing dituduhake ing diagram (Gambar 2), kudu digatekake nalika ngupas:
1. Permukaan ujung konduktor njero kudu dipotong miring.
2. Copot rereged kayata kerak tembaga lan gerigi ing lumahing ujung kabel.

Ngrakit bagean sealing: Pasang bagean sealing ing sadawane konduktor njaba kabel kaya sing dituduhake ing diagram (Gambar 3).

Ngrakit mur mburi (Gambar 3).

Gabungke mur ngarep lan mburi kanthi ngiket kaya sing dituduhake ing diagram (Gambar (5))
1. Sadurunge masang sekrup, olesake lapisan gemuk pelumas ing o-ring.
2. Jaga mur mburi lan kabel ora obah, Kencangkan awak cangkang utama ing awak cangkang mburi. Kencangkan awak cangkang utama saka awak cangkang mburi nggunakake kunci inggris. Perakitan wis rampung.
